- Harmider - całoroczne warsztaty teatralne (po polsku oraz po ukraińsku)
- Lekcja teatru online
- Dyskusyjny Klub Teatralny
- Warsztaty towarzyszące wybranym spektaklom: "Mały Książę", "Koziołek Matołek", "Antygona", "Odprawa posłów greckich" i "Tango"
- Wycieczki po Teatrze: zwiedzanie zabytkowego gmachu Teatru Polskiego, gra teatralna "W labiryncie teatru", lekcja teatralna "Elementarz teatralny".
- Narzędziownik teatralny
- Klub Rozmów Poetyckich
Szczegółowe informacje o zajęciach znajdują się również na Platformie edukacyjnej Teatru Polskiego: wlabiryncieteatru.pl
Kontakt: edukacja@teatrpolski.waw.pl, tel. 22 505 92 03
Bilety do kupienia w kasie Teatru: bilety@teatrpolski.waw.pl, tel. 22 505 92 90.
# HARMIDER
Całoroczne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży
Współtworzenie grupy teatralnej jest okazją zarówno do wyrażenia swojej indywidualności, jak i poczucia przynależności do zespołu. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów Harmider mają okazję do rozwijania nie tylko swoich talentów, ale również empatii, wrażliwości i koncentracji. Pod okiem doświadczonych pedagożek i instruktorów teatru uczestnicy warsztatów przygotowują scenariusz, budują postaci sceniczne, poszerzają zdolność do współdziałania i współodpowiedzialności.
Zajęcia odbywają się w salach prób Teatru Polskiego w Warszawie, w czterech grupach w poniedziałkowe wieczory:
Więcej informacji: TUTAJ.
Український Гармидер
Театр Польський імені Арнольда Шифмана у Варшаві оголошує набір у театральну студію "Український Гармидер" дітей з України, що перебувають у Польщі.
Заняття Студії відбуватимуться у приміщенні Театру Польського за адресою Kazimierza Karasia 2, 00-327 Warszawa.
Під час занять студійці пізнають ази акторської та режисерської професії, також будуть мати можливість познайомитися з різними театральними професіями: звукорежисер, художник-освітлювач, бутафор, декоратор тощо.
Więcej informacji: TUTAJ.
# Lekcja teatru online
Dla nauczycieli i instruktorów teatralnych stworzyliśmy cykl warsztatowy, którego celem jest inspirowanie. Prezentujemy innowacyjne narzędzia pracy teatralnej z grupami szkolnymi, pogłębiamy świadomość artystyczną i warsztatową uczestników i uczestniczek projektu. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w formule on-line.
9 spotkań po 2,5 godziny zegarowe, w czwartki o godz. 18:00, od września 2024 do maja 2025 r.; ilość miejsc na każdym warsztacie: 12; zapisy obowiązują na każdy warsztat oddzielnie.
Warsztaty są realizowane każdorazowo w innej grupie, można zgłosić się dowolnie na wybrane, interesujące daną osobę spotkanie. Dodatkowym walorem warsztatów jest możliwość współpracy pomiędzy osobami z różnych stron Polski - nawiązywanie kontaktów, wymiana i wzajemna inspiracja.
Więcej informacji: TUTAJ.
# Dyskusyjny Klub Teatralny
Spotkania Dyskusyjnego Klubu Teatralnego to okazja do wyrażania opinii, uzewnętrzniania wzruszeń, atakowania kanonu oraz poddawania życia kulturalnego nieustannej analizie. W trakcie – odbywających się bezpośrednio po spektaklach – spotkań z publicznością, sprawdzamy jak sztuka rezonuje z widzami i zachęcamy do wspólnej refleksji, tworząc platformę do swobodnej wymiany myśli. Przy okazji premier na spotkania zapraszamy gości - twórców teatralnych i badaczy teatru. Spotkania poprowadzi dr Michał Mizera
Aby wziąć udział w Dyskusyjnym Klubie Teatralnym, wystarczy okazać bilet na dowolny spektakl z bieżącego repertuaru Teatru Polskiego.
Więcej informacji: TUTAJ.
# Warsztaty towarzyszące wybranym spektaklom: "Mały Książę", "Koziołek Matołek", "Antygona", "Odprawa posłów greckich" i "Tango"
Zapraszamy grupy szkolne do przedłużenia doświadczenia teatralnego. Przygotowaliśmy ofertę warsztatów odnoszących się do wybranych spektakli z aktualnego repertuaru, które są okazją do twórczych działań, pogłębionej refleksji, a także wspólnej zabawy.
Więcej informacji: TUTAJ.
# Wycieczki po teatrze
Co widać z loży prezydenckiej? Jak obraca się scena teatralna? Czy teatralne duchy spotykają się w bufecie, czy w salonie?
W budynku teatru, w którym publiczność Warszawy gromadzi się od 1913 r., do odkrycia jest wiele tajemnic. Przewodnicy teatralni pomogą zrozumieć i odczuć historię jednej z najważniejszych scen dramatycznych stolicy. Uczestnicy spaceru poznają zakamarki teatru, dowiedzą się jak działa zabytkowa inżynieria sceniczna, a także przyjrzą się losom postaci odgrywających kluczowe role w kulturze polskiej ostatniego stulecia.
Więcej informacji i zapisy: TUTAJ.
# Klub Rozmów Poetyckich
Podczas zajęć będziemy analizować i interpretować teksty (przede wszystkim wiersze) z różnych epok, nurtów i kultur, ale także znajdziemy miejsce na rozmowę o twórczości uczestniczek i uczestników („zadania domowe” oparte na tematyce zajęć). Zapraszamy do rozmów i współtworzenia, do krytyki i zachwytów!
Prowadzenie: Sylwia Głuszak, Joanna Mueller
Więcej informacji: TUTAJ.
WKRÓTCE:
# Narzędziownik teatralny
Zajęcia przeznaczone dla nauczycieli i instruktorów teatralnych, poszukujących narzędzi do pracy z grupa teatralną. Celem jest stworzenie bazy sprawdzonych ćwiczeń i zabaw, przydatnych do pracy teatralnej z grupami w różnym wieku.
5 spotkań po 5 godzin zegarowych, w soboty, od lutego 2024 do czerwca 2025; ilość miejsc: 16; grupa stała.
* Standardy ochrony małoletnich przed krzywdzeniem obowiązujące w Teatrze Polskim w Warszawie: ZOBACZ.